E diele, 23.06.2024, 05:17 AM (GMT+1)

Të ecësh në historinë e dasmave

Të gjithëve na ka rënë rasti të jemi të ftuar në një dasmë ose të asistojmë në ceremoninë martesore të shoqeve dhe njerëzve tanë të afërt. Secili kur lë derën e lokalit ku realizohet dasma del me një përshtypje X si për...

Madonna: Mbretëresha e shthurur

Një puthje do të thotë shumë, aq më tepër kur atë e jep një femër që bota e biznesit artistik e ka bërë të akullt, sa të bën të dyshosh se edhe ngrohtësinë sensuale që transmeton kurrë nuk e ka të...

Apolonia antike

Nëse keni vendosur të vizitoni perlat e jugut shqiptar, mos mendoni gjithmonë ta filloni udhëtimin tuaj nga bregdeti i bukur i Vlorës.Në një distancë 12 km nga qyteti i Fieri-it, afër fshatit Pojan,buzë një kodrine ndodhet një...

Fobia

Por udhëtimi i parë, ama, pasi të tjerët, siç thotë edhe vetë për revistën "Spektër", ishin një ferr i vërtetë i mbushur plot frikë dhe pasiguri. E njohur për temperamentin ekspresiv në skenë, Anjeza jonë e dashur e kuptoi se të jesh...

Sharon Stone, gjysmë shekulli seksi

Aso kohe ishte vetëm tridhjetë e katër vjeç. Sot, sapo i ka mbushur të pesëdhjetat, duke ruajtur të njëjtin sharm, edhe pse i është dashur të përballet me sëmundje të tmerrshme. Nga ikonë seksi, me kalimin e viteve Sharon, për...

Adrian Gaxha: Surprizat e shfaqjes time në Evrovizion në maj

Tashmë kanë kaluar disa ditë nga zgjedhja e këngëtarit të talentuar Adrian Gaxha si përfaqësues i Maqedonisë në Evrovizion, por emocionet janë akoma të freskëta për të. “Jo vetëm se është hera e parë në historinë e këtij shtetit që...

Iva Mera: Baba mos prediko! (Papa don’t preach)

Iva Mere, vajza që  ka sfiluar për shumë stilistë dhe që është fokusuar nga blici i aparateve si fotomodele, sot e shikon jo vetën si protagoniste e mirëfilltë, por edhe si menaxhere në një agjenci mode. Megjithëse kohët e fundit...

Genta Ismaili, ja pse bota e muzikës është e çuditshme…

Këngëtarja e suksesshme kosovare Genta Ismaili, sapo ka nxjerr në treg albumin e saj muzikor, por ajo nuk pushon së punuari, pasi gjatë qëndrimit të saj në Amerikë kohët e fundit ka realizuar katër këngë në anglisht që priten të...

Historia dhe origjina e Krishtlindjeve

Në Persinë antike, solstici i dimrit u celebronte duke kënduar himnin që tregonte lindjen e botës. Në Aleksandri të Egjiptit ajo pati shprehjen më të plotë para epokës kristiane, në festën e madhe të lindjes së Horusit. Statujat e perëndisë...

Shpend Bengu, piktura nuk është zanat, por luks

Artisti me famë botërore Shpend Bengu, megjithëse thotë se “ndihet i ngopur nga piktura…, përsëri nuk rri dot pa të”. Të rrijë pa artin e tij shumëdimensional, pa diskutim që për të do të thotë të mos jetosh. Garave, siç duket, ua ka marrë...

Rozana fal, Kristina jo!

Rozana Radi, pas një periudhe pauze në aktrim, i rikthehet magjisë që di të dhurojë vetëm skena e teatrit. Teatri për Radin është dashuri pa kushte, por që e bën të dorëzohet përballë tij dhe ta lërë mënjanë çdo projekt tjetër. Në këtë...

Xhemi Shehu: Unë, këshilltarja e kryeministrit të ardhshëm!

Xhemi Shehu, e provuar dhe e sprovuar me sfida që, në të shumtën e rasteve ka triumfuar në botën e spektaklit dhe modës, këtë herë ka vendosur t’u përkushtohet seriozisht studimeve. Më e thjeshtë se kurrë, pa thonj fals, as flokë...

11 minuta me Redon Makashin

Mëngjeseve, e gjen te e njëjta kafe e preferuar, aty ku pak kohë më parë ka qenë edhe vendi i bashkimit të “Tre Muskëtjerëve”. Redoni, besnikërisht, vazhdon ta pijë aty kafenë e mëngjesit, para se të shkojë në punë, tek ish-Ansambli...

Bertan Asllani: Çmimin e MIA-s ia dedikoj publikut

Me t’u ngjitur në skenën e Mikrofonit të Artë, këngëtari 17-vjeçar nga Shkupi, Bertan Asllani, rrëmbeu zemrat e qindra fansave, të cilët këndonin së bashku me të. Dhjetëra autografe lëshoi, por qindra puthje mori Asllani nga...

Bertan Asllani: Çmimin e MIA-s ia dedikoj publikut

Me t’u ngjitur në skenën e Mikrofonit të Artë, këngëtari 17-vjeçar nga Shkupi, Bertan Asllani, rrëmbeu zemrat e qindra fansave, të cilët këndonin së bashku me të. Dhjetëra autografe lëshoi, por qindra puthje mori Asllani nga...

Bukuria trupore e personave VIP, falë dietave

Shumica e personave të njohur publik si këngëtarë, biznesmen, politikan dhe njerëz nga fusha të ndryshme të artit, janë në formë të duhur trupore jo falë natyrës, por falë dietave që ata i janë nënshtruar te dietologia Blerina...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora