E diele, 09.05.2021, 05:10 AM (GMT+1)

10 histori me pengje

Praktika e pengmarrjes është shumë e lashtë, dhe ajo është përdorur në mënyrë konstante në negociata me vende të pushtuar, dhe në raste të tillë si dorëzime, armëpushime...

Kontrolli i trurit/Policia e mendjes

Një burrë lidhet me rripa në një tryezë ekzaminimi. Teknikët vendosin një mbajtëse përreth kokës me qëllim që të qëndrojë e palëvizur. Një doktor injekton diçka në krahin e këtij burri...

58 vjet i dashuruar pas... mikrofonit

Edhe një të afërmi, mun-det që të mos i dallohet për një çast ngjyrimi i të folurit, por nuk mund të ketë sportdashës shqiptar që të mos njohë zërin brilant, të Ismet Bellovës. Në çdo koment...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora