E marte, 22.06.2021, 05:49 AM (GMT+1)

Besim Gollopeni: Situata politike pas zgjedhore

Pas përfundimit të zgjedhjeve të përgjithshme politike në Kosovë (08 qershor 2014), të zhvilluara në frymën e  demokracisë, doli koalicioni pas-zgjedhor i formuar nga partitë opozitare (LDK, AAK, NISMA dhe fillimisht e përkrahur edhe nga VV por për të mos u pajtuar më vonë për ca çështje ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora