E diele, 25.07.2021, 12:56 AM (GMT+1)

Albana Lifschin: Kostumi blu

Eva qëndronte ulur  në stolin e gurtë buzë detit. Dita qe në mbylljen e vet dhe ajo po shijonte momentin me të bukur të saj: kredhjen e Diellit në det.Ai  qe ulur në stolin pranë saj, pasi kishte hapur më parë mbi të një shami të pastër, dhe kishte kohë që fliste. Duket kishte ruajtur zakonin e të folurit...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora