E diele, 16.05.2021, 04:04 PM (GMT+1)

Hava Gerguri: Ejup Bajrami - fjalëpak e punëshumë

E nderuara familje e Ejup Bajramit, të nderuara dhe të nderuar të pranishëm, Ejupin e njoha në Aksionin e Pajtimit të Gjaqeve në Kosovë. Në kohë dhe rrethana kur njohje bëhej edhe një fjalë e vetme, fjalë që përmbante guxim, një veprim që shprehte vendosmëri, një moment ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora