E premte, 25.06.2021, 05:13 AM (GMT+1)

Tridhjetë vite Theçerizëm

E dini, ka momente, ndoshta një herë në çdo tridhjetë vite, kur në politikë ndodh një ndryshim i jashtëzakonshëm...

150 vjet fotografi

Titullohet “150 vjet fotografi shqiptare”. Me të njëjtin emër pagëzoi edhe...

Titanik, rrëfimi i të shpëtuarës së fundit

Millvina Dean ishte një bebe kur familja e saj hipi në bordin e titanikut. Nuk kujton asgjë nga ai udhëtim, nga shpëtimi, apo nga i ati, i cili u fundos bashkë me anijen. Por është gjithsesi një...




Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora