E premte, 25.06.2021, 11:26 AM (GMT+1)

Besart Dovolani: Dy fytyrat e Erion Velisë!!!

Kam zgjedhur këtë titull pasi një ndër shprehjet më të artikuluara të liderit të Grupimit Politik 99 dhe de facto nënkryetari i Partisë Socialiste, Erion Velisë është fraza "ky është...

Kur shokët të “vrisnin” pas shpine...

Aqif Selimi, 83- vjeçar, agjutant dhe bashkëpunëtor i ngushtë i Mustafa Gjinishit, në një emision televiziv tregonte se, pas shpartallimit të forcave partizane nga gjermanët...

Si e arrestoi Mark Dodani, Bedri Çokun....

Ishte ditë më shi, 9 Dhjetori i vitit 1968, kur ushtarit të popullit, djaloshit Bedri Çoku, i hodhën, mbi duart e papërlyera, hekurat famëkeq të modelit gjerman. E rrëmbyen si ujku delen...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora