E enjte, 06.05.2021, 05:03 AM (GMT+1)

Gani Qarri: Protesta kombëtare në Iliridë

Dufi i mbledhur ndër vite në shpirtrat e pafajshëm të shqiptarëve të shumëvuajtur të Iliridës, shpërtheu furishëm dhe si një vullkan i pandalshëm, për tu kthyer në pakënaqësi gjithëpopullore, duke marrë natyrshëm,përmasat e një proteste të gjerë mbarëkombëtare...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora