E hene, 02.08.2021, 07:23 AM (GMT+1)

Abdyl Berisha: Asgjë më e shpejtë se drita

Sipas teorisë së Ajnshtajnit mbi relativitetin asgjë nuk mund të lëvize më shpejtë se dritës. Themelet e kësaj teorie nuk mund te lëkunden, edhe atëherë kur lidhjet e kabllove...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora