E diele, 28.05.2023, 11:39 PM (GMT+1)

Sport » Futbolli Botëror

Champions League - Sezoni 1970 - 1971

E merkure, 22.08.2007, 11:25 PM


Ketu do te fillonte ‘’Historia Ajax’’! Titullin e pare Ajax-i e fitoi duke mundur Panathinaikos-in e Greqise 2-0.

 

 

 

Champions League - Sezoni 1970 - 1971

 

Raundi i pare

 

Pezoporikou 0-16 Mönchengladbach 0-6 0-10

Göteborg 1-6 Legia 0-4 1-2

Everton 9-2 Keflavik 6-2 3-0

Glentoran 1-4 Waterford 1-3 0-1

Feyenoord 1-1 Arad (ag)  1-1 0-0

Jeunesse Esch 1-7 Panathinaikos 1-2 0-5

Slovan 4-3 B 1903 2-1 2-2

Celtic 14-0 KPV 9-0 5-0

Sporting 9-0 Floriana 5-0 4-0

Cagliari 3-1 St-Etienne 3-0 0-1

Rosenborg 0-7 Standard 0-2 0-5

Újpest 2-4 Crvena Zvezda 2-0 0-4

Fenerbahçe 0-5 Jena 0-4 0-1

Atlético 4-1 Austria 2-0 2-1

Spartak Moskva 4-4 Basel (ag)  3-2 1-2

Tirana 2-4 Ajax 2-2 0-2

 

Raundi i dyte

 

Mönchengladbach 2-2 Everton (3-4p)  1-1 1-1

Cagliari 2-4 Atlético 2-1 0-3

Panathinaikos 4-2 Slovan 3-0 1-2

Waterford 2-10 Celtic 0-7 2-3

Ajax 5-1 Basel 3-0 2-1

Crvena Zvezda 6-1 Arad 3-0 3-1

Standard 1-2 Legia 1-0 0-2

Jena 4-2 Sporting 2-1 2-1

 

Cerekfinale

 

Everton 1-1 Panathinaikos (ag)  1-1 0-0

Jena 3-6 Crvena Zvezda 3-2 0-4

Ajax 3-1 Celtic 3-0 0-1

Atlético (ag)  2-2 Legia 1-0 1-2

 

Semi Final

 

Crvena Zvezda 4-4 Panathinaikos (ag)  4-1 0-3

Atlético 1-3 Ajax 1-0 0-3

 

Finalja

 

Ajax - Panathinaikos 2-0(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora