E marte, 23.07.2024, 10:40 AM (GMT+1)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: Erdhën në Shqipëri dhe u dënuan nga regjimi komunist

E shtune, 15.06.2024, 06:50 PM


Koha e vuajtjes së dënimit të 10 personave nga trevat shqiptare në Jugosllavi, të cilët erdhën në Shqipëri dhe u dënuan nga regjimi komunist internacionalist i E.H. Është i lutur secili të sjellë dënime të ngjashme nga regjimi jugosllav, nëse ka pasur shqiptarë që kanë vuajtur kaq vite burgim.

-35 vjet, 8 muaj, 25 ditë

-34 vjet, 7 muaj, 2 ditë

-33 vjet, 1 muaj, 28 ditë

-29 vjet, 3 muaj, 13 ditë

-28 vjet, 11 muaj, 5 ditë

-25 vjet, 10 muaj, 13 ditë

-24 vjet, 6 muaj, 16 ditë

-21 vjet, 3 muaj, 11 ditë

-20 vjet, 1 muaj, 4 ditë

-20 vjet, 3 muaj, 14 ditë(Vota: 2 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora