E hene, 04.12.2023, 10:40 AM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Nje Flori Buce qe s’vlen as sa nje zagar!

E shtune, 04.10.2008, 02:13 PM


Fituesi i cmimit ''Buca me e shemtuar ne bote''
Nje Flori Buce qe s’vlen as sa nje zagar!

Nga Ilir Dardani

Zagari eshte shume i dobishem per gjuetaret. Sapo vret nje lepur, zagari turret dhe shkon e e gjen shume shpejt. Te ishte per gjuetarin ka raste qe s’e gjen fare, ose humb shume kohe duke e kerkuar. A ka vlere njefare Flori Bruqi-Buca sa nje zagar?!

Lajthitje

Edhepse ka kohe qe kam dashur ta fus ne ‘’Faqen e zeze te Shqiperise’’ sepse ‘’eshte jashteqitje, m*** origjinal qe pushon padrejtesisht ne token dardane’’ – me thonin, ‘’dhe kur e ngacmon i vjen era’’, tani nuk permbahem me sepse ka permendur emrin tim, biles edhe me ka ofenduar, jo vetem mua, por edhe disa zonja te nderuara qe asnjehere s’kishin thene asgje dhe nuk e dinin as se ekziston nje buce e tille!
Flori Buca dergoi kete email, dhe e adresonte ne disa adresa, ne mesin e tyre edhe femra shume te nderuara, kur askush nuk merrej me te:

‘’HORRAT E INTERNETIT QE MANIPULOJME ME NOFKA DHE PA TO NE ZEMREN SHQIPTARE,KANE EMRA DHE MBIEMRA,KANE EDHE EMAJLA!NUK MUN TE NDALONI VEPRIMTARINE TIME LETRARE DHE PATRIOTIKE JU SHPIFSIT E INTERNETIT!!! JU JENI DUKE SHPIFUR EDHE KUNDER ATDHETARIT GAFURR ADILI...DALLIM KA VETEM KUSHTRIM JANINA,I CILI ESHTE BURRE E JO GRINDAVEC INTERNETI!!KETA EMRA DO TE JENE NE LISTE TE ZEZE!EMRAT E JUAJ DO T'JUA BEJE PUBLIKE KETO DITE NE FLOART-PRESS(www.bruqi.com)DHE NUK MUND TE FSHIHENI PAS NOFKAVE SE UNE JAM HAKER INTERNETI...FELLIQESIRAT E JUAJA JANE TE BOTUARA NE WWW.ZEMRASHQIPTARE.NET EDHE KUNDER ATDHETARIT GAFURR ADILI!!!’’

Lecitur

Mesova se vuante si buce ne acar nga qe eshte i lecitur nga webi me popullor ne internet Zemra Shqiptare, gjithashtu edhe ne webin letrar me popullor ne internet, dhe se do shkonte ne varr me kete merak. Buca qenka nje nder vizitoret me te rregullt te Zemra Shqiptare dhe kjo ja shton dhimbjen, sidomos kur lexon penat qe shquhen per shqiptarizem  cdo dite, ndersa bucllekun e tij se perfill njeri.

Hackeri

Gjithmone ‘’hackeri’’ simbolizon ligesi, pasi i bie ne qafe tjetrit duke i prekur ‘’privatesine’’! Kur i bie ne qafe tjetrit do te thote jo-lote-nga-askush - nese thyen koken tende, nga mungesa e trurit. Kur njeriu koken e ka bosh, por vetem vishet me nje lekure tipike serbe dhe me kafke ‘’Orangutan’’ (me fal majmun), c’vlere ka koka? Pra, nga kjo mungese truri, nese bucen e merr djalli qe tani, shume njerez festojne lirine e ajrit te teper-ndotur bucovician!
Buca mburret me ‘’hakerllekun’’, por ne fakt ky eshte vetem nje psikopat i shkalles me skandaloze qe ja kalon me maskarallek  edhe cdo shkerdhate 16-17 vjecar! Ka marre adresat te cilat jane te publikuara ne Zemra Shqiptare dhe ben si mjeshter! Nje 60 vjecar psiko i shkalles me te larte ekziston dhe ky eshte Flori Buca!

Gafurr Adili

Ky kampion i idjotesise fut ne valle edhe z. Gafurr Adili! Kerkova ne cdo ‘’skute’’ ne Zemra Shqiptare dhe nuk gjeta asnje nga personat qe akuzonte buca, te kishin thene dicka negative per z. Adili.
Biles une personalisht (pamvaresisht se c’mund te mendojne te tjeret) kam respekt per Gafurrin sepse flet dhe vepron si shqiptar qe e do vendin dhe njerzit e tij.
Buca kerkon te bashkoje sa me shume me veten, me pretendimin qe te krijoje ushtrine e tij te turpit, por z. Adili dhe c’do shqiptar duhet ta kuptoje se ka te beje me nje titisto-sllobo-enverist, me nje palaco pothuaj te papare ne trojet tona! Jo Gafurr Adili, por Gafurr Zoti qofte, nese merret me kampionin e palacollekut, FloriBruqBucen, ne te njejtin thes strehohet!
Por jam i sigurte se zoti Adili s’ka si te jete nje mik i buces sepse eshte ne vije kombetare, ndryshe nga Buca, e cila bucizohet ne shtepite publike islamiko-serbe!

‘’Guxim Shqiptar’’

Pervec emailit te mesiperm, Buca kishte ngjitur edhe nje artikull, ku njefare ‘’ Izet S. Çulli’’ bente kritikun letrar per librin e Buces, te vjedhur ne internet, ‘’Guxim Shqiptar’’!
Culli kishte bere nje vizitite ne Dardani dhe Buca i ishte ngjitur si m*** ne kepuce dhe pasi e kishte gostitur mire, i kishte kerkuar te thote dicka per librin e turpit shqiptar dhe me nje miopi te tejdukshme, Culli kishte pranuar dhe rezultati eshte jashte cdo morali kulturor e njerezor!
Culli gjate gjithe zhgarravines nuk thote asgje te shkruar nga Buca, por citon ‘’Pirron e Epirit’’ dhe pjese nga historia, vazhdon me ‘’Betejen e Fushe Kosoves’’ etj.
Hyn te Gjergj Kastrioti dhe thote se c’ka thene per te ‘’Idro Montanelli’’.
Kalon te Napoleon Bonaparti dhe thote c’ka shkruar ‘’Robet d`Angely’’ dhe ‘’Xhevat Lloshi’’
Hidhet ne fjalet e ‘’ Shileri-t’’, Bajronit, Nimik Hotit etj.
Tregon per veprat e disa poeteve, te cilet duhet ta kene per turp qe ‘’lavderohen’’ nga ‘’flete-rrufeja’’!
Thote sa me vlere eshte nje liber i Miltiadh Veveçkas,
Flet mbi veprat e Froid-it.
Nga fundi Culli thote se vepren e plotesen tema e nxehte erotiko-seksuale, dhe po aty shkruan per pamvaresine dhe Ismail Qemalin!!!
Ne fund Culli pergezon ’’shkrimtarin kokeplot’’ (ka me kokbosh se ky?!) dhe shpreson qe vepra te tilla kuptimplote te botojne edhe te tjeret ne te ardhmen!
Eshte teper ironike sepse s’ka njeri qe nuk boton libra te tille, ku 100% eshte vjedhur nga autore te ndryshem, ne mesin e te cileve disa jane akoma gjalle dhe i kane trokitur ne dere Buces per kete vjedhje skandaloze!

Kazanova

Buca thote: ’’ KE KUJDES NE FJALOR SE ME TE VERTETE JAM NJE KAZANOVA’’

Pasi shkembeva disa emale me zotin Flori Bruqi..., si si? Me falni! Flori Bucen – desha te thoja, ku i kerkoja te kerkonte falje per lajthitjen e tij, ne nje nga mesazhet shkruan qe eshte ’’Kazanova’’. Pra, ky ’’njeri’’ eshte pjesetar i mafies famekeqe italiane, gjithmone sipas Buces! Haha! Mendoni, ju miqte e Buces, mendo edhe ti Cull-ac qe zhgarravit poshte e larte is hamall shkretetire: ky far shkrimtari pozicionohet me kontrabandistet dhe vrasesit ordiner dhe me kete mburret.

Ne fakt ju njerzit e letrave keni probleme serioze me trurin dhe kjo s’ka te beje me Bucen sepse nuk eshte shkrimtar, por vetem hajdut i rendomte, por flas per nje ish kryetar enveristo-drogist, per te cilin do te shkruaj nje here tjeter!

Don Zhuan

Kur une i thashe te kerkoje falje, vecanerisht per femrat qe kishte ofenduar, Buca thote: ’’ SA I PERKET FEMRAVE JAM NJE DONZHUAN’’!!!
Se c’lidhje ka kjo me ate qe i thashe une vetem buca qe ja kalon cdo shtaze, e di! Nje burre gjashte-dekadash, i martuar  te prononcohet si ’’baba i nderrimit te femrave’’ eshte me te vertete skandaloze dhe teper e dhimbshme per ate qe ndane jeten me kete fodull! Por jo vetem kaq, mentaliteti anadollak (nje burre me shume ’’gra’’) qe prezanton Buca hap syte per shume femra qe ne te ardhmen nuk duhet t’i thone as ’’miremengjes’’, plehres, e cila do shpife pa njerezine me te vogel, sic bene me shume shqiptare!

Mohimi

Pasi gjeti ne vetvete pak pendese, tha: ’’Dikush ka abuzuar me emailin tim dhe eshte emaili i pare qe shkruaj’’ – kur kishte vjelle vrer disa here!  Biles me tha edhe qe qenkam ne vije te drejte kombetare dhe me pershendet per kete! Por...falje asnjehere nuk kerkoi dhe vazhdoi me shkallimin e tij, i cili me frymezoi te humb nje ore nga kohe ime per te shkruar!

Cerdhja islamike arabo-bucoviciane

Sic edhe e dini, une nuk e kam bekuar ndonjehere islamin dhe gjithnje e kam quajtur mallkim dhe turp historik, skllaveri e tmerrshme ne kohe moderne! Le te perndridhet kush te doje, myslimane e te krishtere, le te flasin per toleranca, per Pashke e per Bajram se mua s’me shtremberon njeri. Mbi te gjitha, ky eshte mendimi im prej shqiptari qe nderon te gjithe ata qe kane dhene dhe japin per kombin, por qe ne asnje menyre nuk pajtohet me sorren e zeze qe fluturon padrejtesisht ne qiellin shqiptar!!!

Buca, duke qene se Zemra Shqiptare eshte plotesisht shqiptaro-perendimore dhe anadollaket e kane hale ne sy, hyn tek ’’Cameria’’, vend qe shquhet per sulltanmehmetllek, vend ne te cilin prin flamuri turko-islam, dhe figurat e ndritura kombetare percmohen dhe peshtyma e kombit shqiptar Rexhep Qosja (se bashku me Baleta etj) eshte lavdia e Shqiperise sepse kerkon ferrin e gjalle te shqiptareve!
E kam thene edhe me pare: ’’Shqiptaret nuk jane nje komb kopil qe te ndjehen dhe te jene orientale’’! Ishte dhe eshte fatkeqesia me e madhe qe mund te kete nje komb, pushtimi turk e pushtimi islamik, por ne duhet te jemi te forte dhe fatkeqesine mos ta leme prezente brez pas brezi! Mjaft!
Cerdhja e poshter islamike perbehet nga nje grup i vogel, sepse islamizmi eshte ne vdekje e siper. Jane rreth 10 individe gjakprishur te cilet i konsideroj me armiq se vete turqit, se serbet e mbare gjakpiresit sllave. Meshira edhe nuk mund te ekzistoje ne ndonje rast nese shtetet shqiptare nuk marrin masa! Thyerja e madhe mes shqiptareve dhe shqipfolesve do trokase llahtarshem e allahtarshem dhe une do te jem IDEALI IM!
Te gjithe ata qe flasin duhet te mendohem mire sepse jo rralle here shqiptaret (!) i kane bere varrin vetes! Te gjithe e dime se dora eshte edhe per kthyer njerezit ne rrugen e duhur. Dora mbron shqiptarizmin! Te gjithe e dime se plumbi eshte shpikur per te vrare njeriun, por nuk e duam kete, duam ndergjegjen kombetare shqiptare per ata qe ndjehen shqiptare, te tjeret te mos flasin per Camerine dhe as per kombin shqiptar ne pergjithesi, por te largohen, te shkojne ne anadoll dhe si anadollake do pranohet mendimi i tyre, si turk morracak, si parazit-ushqyes!
Cameria nuk mbrohet si islamist, me islamin, i cili eshte armiku i drejtperdrejte i botes se qyteteruar. Islami eshte nje arsye e forte qe injorohet masakra e dhimbjes se jashtezakonshme came/shqiptare!
Camerine duhet te perfaqesojne shqiptaret dhe jo mbetjet osmane!

Perfundim

Buca, eshte prostitute qe behet vegla e cdonjerit per interesa te ndyra antishqiptare e antinjerezore qe ne rinine e tij, ai ka qene nje vizionar i serbizmit. Buca u ka sherbyer me se miri pushtuesve serb, kurse sot vazhdon t’u sherbeje turko-islamikeve shqipfoles. Buca vazhdon te nderoje, pervec Titon e Miloshevicin, edhe Enver Hoxhen. Tek Buca jane mbledhur te gjitha pushtimet, te gjitha vrasjet dhe turturat qe u jane bere shqiptareve shekull pas shekulli. Buca eshte nje djall qe zinxhiret ne qafe i kane munguar dhe si rezultat nuk eshte (akoma) ne fundin e detit te zi!
Buca nuk eshte denuar as moralisht sic duhet sepse nje pjese e shqiptareve jane te tipit islamik qe nderojne pushtimin turk dhe nuk e humbin mundesine te nderojne as pushtimin serb!

Flori Buca eshte turpi i familjes se tij dhe i kombit shqiptar.

Flori Buca nuk eshte takuar asnjehere me burra sepse do te ishte bere shembull per te tjeret.

Ju bej thirrje te gjitheve, por ne vecanti te afermeve te tij qe ta lidhin si qenin kete zagar, sepse do vije nje dite, kur ata qe jane ofenduar e kercenuar (jane me mijera) nga ky kelysh do zihen se kush te hakmerret me pare!!!(Vota: 7 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora