Zemra Shqiptare

  https://www.zemrashqiptare.net/


Rossi kampion bote per te gjashten here

| E merkure, 01.10.2008, 12:43 PM |


Valentino Rossi
Piloti i Fiat Yamaha, Valentino Rossi, e ka fituar titullin e gjashte te kampionit se botes ne MotoGP, pasi triumfoi ne garen per cmimin e Japonise ne Motegi. Rivalet e tij Casey Stoner dhe Dani Pedrosa perfunduan ne vendin e dyte, respektivisht te trete. Podiumi do te ishte i zbrazet pa Rossin, por italiani e beri kete ne menyren me te mire, duke triumfuar ne garen e Japonise. Rossi kishte nevoje te perfundonte ne vendin e trete ne Motegi per te fituar titullin. "Eshte veshtire t'i krahasosh titujt, por ky definitivisht eshte shume i kendshem", ka thene Rossi. "Ishte nje beteje e veshtire kete vit. Per te fituar kampionatin duke fituar edhe garen, eshte nje menyre fantastike".

Koha Jone