E merkure, 21.02.2024, 10:39 AM (GMT)

Mendime » Radovani

Fritz Radovani: Kush na e shiti atdheun?!

E diele, 04.12.2016, 01:00 PM


KUSH  NA  E  SHITI  ATDHEUN ?!

Nga Fritz RADOVANI

“ÇLIRIMTARËT” Enver HOXHA, Dushan MUGOSHA (S. MURATI), Spiro MOISIU.

20 GUSHT 1943

?DOSJA: Komisari Politik ENVER HOXHA dhe Komandanti i Përgjithshëm Major

SPIRO MOISIU autorizojnë  Shokun DUSHAN MUGOSHA (SALI MURATI)...

Me marrë pjesë në VENDIMET E SHTABIT TË BRIGADËS SË I – rë ...

Që do të merren për AKSIONE dhe në DISKUTIME si dhe në VENDIME të tjera...

Kush ka firmosë këte autorizim ?

Shikoni mirë ato dy firma !!

?E KUSH JANË KËTA GJAKPRISHUN ?

“HEROJT’ E POPULLIT” TRADHTARËT Enver Hoxha, Spiro Moisiu e Sali Murati.

?73 VJET QË TRADHTARËT QË SHITËN SHQIPNINË, baballarët, gjyshat e stergjyshat e DREJTUESËVE TË SHTETIT SOTEM ANTISHQIPTARË, sundojnë, vjedhin, dhunojnë, pasunohen, vrasin, poshtnojnë, mohojnë, mëshefin krimet, shesin e blejnë pasuni prrallore, ndihmohen nga antishqiptarët me shkomtarizue Shqiptarët e Trojeve tona, zhdukun Fise e Burra të Maleve dhe fushave, vetem pse trashigojnë nga të Parët e vet: Dashuninë per Atdheun e GJERGJ KASTRIOTIT – SKENDERBEUT, dhe Formulen e Pagëzimit që Ju pat lanë të shkrueme Imzot Pal ENGJULLI.

?Urrejtja vazhdon me Bratilen e Dedë Gjo’ LULIT, At Mati PRENNUSHIT e At Buon GJEÇAJ, me Don Nikoll KAÇORRIN E Luigj GURAKUQIN e 1912, dhe SOT, ndaj të gjithë të LUMVE TË KISHËS KATOLIKE SHQIPTARE, me masken “Jam Katolik”...

?Lexoni dok. nr. 11203... DHE, SHIKONI KUSH ASHT SOT “RILINDJA”!(Vota: 9 . Mesatare: 1.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora