E diele, 14.04.2024, 05:52 PM (GMT+1)

Kulturë

Arber Shabanaj: Burri dhe caku

E premte, 08.01.2016, 07:06 PM


Burri dhe caku

 

Një ditë cakut i tha burri:

“Vetëm unë ty të kaloj,

Me një cak mua s`më ndalet turri,

Të gjitha garat i fitoj.”

 

Ia kthenë caku këtijë: “Këta hapa

S`kanë lavdi, haku është hak.

Emrin tim e shtove… mbrapa…

E je kthyer në burra-cak…!“

 

Arber Shabanaj

Gjakovë, më 22 Maj 2012(Vota: 51 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora