E enjte, 18.04.2024, 06:22 PM (GMT+1)

Sport » Sporti

Medalje e Artë, Majlinda Kelmendi kampione bote

E shtune, 17.10.2015, 05:28 PM


Medalje e Artë, Majlinda Kelmendi kampione bote në xhudo, fiton Grand Slam-in e Parisit

Nga Endri Farka

Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi, fitoi sot medaljen e artë në Grand Slam-in e Parisit në kategorinë -52 kg.

Sportistja nga Peja mundi në finale zviceranen Evelyne Tschopp.

Në turneun e Francës morën pjesë 84 shtete. Për “Inside the Games” Kelemndi u shpreh se ndihej mjaft e kënaqur me këtë çmim dhe se kërkonte të fitonte Medalje të Artë edhe në turneun e Rio-s 2016.

Kelmendi nuk mundi ta mbronte titullin në kampionatin e zhvilluar në kryeqytetin e Kazakistanit, Astana, në gusht të këtij viti për shkak të dëmtimit në shpinë.

Por problemet për të përfunduan pasi ajo fitoi kampionatin europian në Lisbonë javën e kaluar dhe tani turneu e Francës.(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora