Zemra Shqiptare

  https://www.zemrashqiptare.net/


Fritz Radovani: Terroristët duan ''babën''

| E marte, 02.12.2014, 09:00 PM |


TERRORISTËT  THËRRASIN: “DUAM BABËN...DUAM..”!

Në 70 vjetorin e përmbytjes së Shqipnisë...

Nga Fritz RADOVANI

 

TURPI I SHQIPNISË: Komunistët me fotot e Enverit, në Vlorë, Berat, Korçë etj.

(Foto asht marrë nga Gazeta “DIELLI” New York, 29 Nandor 2014)

?Terroristët e Popullit Shqiptar jo vetëm, që nuk pendohen, por rrezikojnë t’ ardhmen e Popullit dhe të Shtetit Shqiptar! Shikoni këte foto me kujdes, të gjithë pa përjashtim janë antishqiptarë, agjentë të të gjitha shteteve që kerkojnë shkatrrimin e Shqipnisë!

?Këta janë tradhëtarët ma të betuem të Atdheut dhe të Popullit! Janë vrasës, torturues, dhunues barbarë, kriminelë, gjakatarë, hetues shpifës, ateistë, amoralë, injorantë, egoistë, hajdutë, gjykatës e prokurorë, noterë, pederastë e pushtë, të tredhun,  të pafëtyrë e të pakarakter, mashtrues e tiranë... se i tillë ishte edhe ai surrat që kanë ndër duer.

?Asnjeni nuk di me ké i ka e shoqja kopilët, që po qeverisin Shqipninë!!

?Të gjithë ishin bijtë e Titos, Stalinit, Mao Ce Dunit... Po, Shqiptarë... Asnjëni!

?Nga një drejtues shteti dylber pazari, u flliq gjithë Shqipnia me monstrat e tij...

?Kjo foto e ka vendin tek Pallati i Kulturës i Tiranës, mbasi aty filloi “dylberizmi”, mu tek dyqanet e Pazarit të Tiranës... Aty, ku u “dipllomuan” dhe këta pasues të tij.

?Këta plotsonin të gjitha kushtet per ti sherbye Enver Hoxhës! Ashtu si ai, të gjithë janë me prejardhje që nga stërgjyshët e vet të para sa shekujve “bijtë” e të gjithë pushtuesve, të të gjitha modeleve që ka pasë rrezik me u pushtue Shqipnia...“Me bisht’ e pa bisht”!

?Tue fillue nga Enveri, Mehmet Shehu, Koçi Xoxe, Bedri Spahiu, Tuk Jakova, Beqir Balluku, Gogo Nushi, Hysni Kapo, Abdyl Këllezi, Koço Theodhosi, Spiro Koleka, Kadri Hazbiu, Petrit Dume, Mihallaq Zeqishti, Shuajp Panariti, Aranit Çela, Niko Çeta,  Haxhi Lleshi, Zoi Thëmeli, e deri tek Ramiz Alia... per mos me vazhdue, se lista e tyne asht e pafund... janë pikrisht ata, që “ua kanë tha zemren” këtyne pasuesëve të tyne, që shihni me surratin e tiranit të Popullit Shqiptar. Një trashigimi vrastare e pashoqe!

?E cili nga presidentët që u betue për “demokracinë” mbas vitit 1992, nuk vazhdoi me përpikmeni rrugën e këtyne paraardhësve, që ua kanë gjymtue trunin halabakëve dhe aventurierëve kundrabandistë e mafiozë të Shqipnisë së “Re” të shek. XXI ?!

?Besoj se, vetem Shqiptarët “pranojnë me u sundue” nga debilë, të sëmurë psiqikë, me të meta mendore, sifilitikë, magallomanë, gënjeshtarë, somnambul, amfibë, anamedas analfabetë, shumica anormalë e antinjerzorë, arixhinjë, arqiomarksistë dhe asgjësues, kafshë aziatike, banditë barbarë, dallkaukë, atentatorë e vrasës të pabesë, borxhli dhe hajdutë, bylykbashë e gjithshka tjetër, që vërteton se janë Antishqiptarë! – Garancia!

?A ka kafshë tjera në Botë që mbas 100 vjetësh vazhdojnë me thirrë: “Duam Babën”?!

?Me këta tiranë bisha mendojnë Shqiptarët me shkue në Bashkimin Europjanë?!

?Shqiptarë, jeni tue provue se po vazhdoni me kenë “me bisht”...

Melbourne Dhjetor 2014.