E enjte, 22.02.2024, 07:31 AM (GMT)

Kulturë » Zhiti

Visar Zhiti i shkruan Mustafa Xhepës

E enjte, 25.09.2014, 05:03 PM


Visar Zhiti në Departamentin e Shtetit USA

I dashur Muçi,

Më gëzoi shumë lajmi i bukur, i rëndësishëm, domethënës i rikthimit të motrave Islami në Zërin e Amerikës. Ju lutem përshëndetini nga Atdheu, guxoj të them, e kam fjalën nga ana ime, aq më tepër që ato janë dhe nga fshati i Nënës time të vuajtur, por jo, ato janë simbol dhe emblemë i persekutimit dhe sfidës, që në Vendin e Demokracisë bënë realitet ëndrrën, të tyren dhe tonën.

Përgëzime Juve, Shtëpisë së Lirisë, për qëndrimin,  që nuk u dëshpëruat, por ngulmuat me besim e dinjitet.  Jam i gëzuar vërtet, ogur i mirë, them tani...

Te fala të tuve dhe miqve të përbashkët, mbarësi në rrugën e nisur...

Përqafime,

Visar Zhiti(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora