E marte, 28.05.2024, 09:12 AM (GMT+1)

Mendime » Radovani

Fritz Radovani: Kush e ka radhen?

E enjte, 26.06.2014, 07:52 PM


Nga Fritz RADOVANI:

KUSH  E  KA  RRADHEN ?

“MONUMENT  KULTURE – SHKATRROHET  NGA  SHTETI”

Në vitin 2005, shembet shtëpia e Atdhetarit Luigj Gurakuqi... Nuk kishte si të vazhdonte me qindrue... U kthye në germadhë...

 

Me 4 Shtator 2009, në oren 9 të mëngjesit, pa asnjë lloj vendimi per prishjen e shtëpisë nga Policia Bashkiake, u shemb shtëpia e Osman KAZAZIT në qender të Tiranës, pranë Hotelit, të cilit, siduket, i zente “dritën”...

 

Po shembet edhe shtëpia e At Gjergj Fishtës...

PO  MBAS  SAJ,  KUSH  E  KA  RRADHEN ?!..

– ATÉ  E  DI  PARTIA !!..(Vota: 6 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora