E shtune, 23.09.2023, 03:43 PM (GMT+1)

Kulturë

Besar Shkëmbi: Gjeografia

E diele, 07.08.2011, 06:37 PM


Besar Shkëmbi

 

GJEOGRAFIA

 

Gjeografia

udhekryqe rrugesh

une Hamlet i humbur

nuk di kah shkoj

kah mall im lote

kah kenga ime vaj

a ta ndjek zogun me krah thyer

 

Gjegrafia

fustan cendisur me lule te kuqe

mu Hamletiti te humbr

me rjedhin stinet

duke soditur fustanin

ne shtatin e nuses

nuk di kah te shkoj

ne nusen kemi murosur(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora