E shtune, 20.04.2024, 06:49 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

"Yjete e Kosoves" e.V mbështet vendimin për të marrë nën kontroll dy vendkalimet kufitare

E merkure, 27.07.2011, 07:01 PM


Shume i Nderuari z.Ambasador Dr.Vilson Mirdita

Shoqata "Yjet e Kosoves" e.V

ne Emmendingen te Gjermanise

Mbështet fuqishëm vendimin e

qeverisë së Kosovës për të marrë nën kontroll dy vendkalimet kufitare me Serbinë në veri, duke e cilësuar atë si një masë të nevojshme për të instaluar tërësinë territoriale të shtetit të pavarur të Kosovës dhe për bllokuar mallrat ilegale që kontrabandohen në Kosovë.

Dhe njeherit bëjm thirrje Bashkimit Europian që të mbështesin plotësisht qeverinë e Kosovës për veprimin e tyre e për të luftuar së bashku kundër krimit të organizuar, si dhe shprehim ngushllimet ma te thella per policin e Republikës së Kosovës, Enver Zymberi në krye të detyrës për të vënë ligjshmërinë në pikat kufitare në veri të Kosovës.

Tahir Shabani

Kyetar i Shoqates "Yjet e Kosves" e.V

www.sterne-kosovas.de(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora