E premte, 19.04.2024, 07:05 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Një shqiptare, ndër të vrarët e Breivikut në Utoja

E hene, 25.07.2011, 07:25 PM


Në mesin e të vrarëve nga norvegjezi Ander Behring Breivik në ishullin Utoja është edhe një shqiptare nga Kosova. Lajmi është konfirmuar tashmë si në Norvegji, përmes ambasadorit kosovar në Oslo, Lulzim Peci, ashtu edhe në Prishtinë, nga Ministria e Punëve të Jashtme.

Fjala është për një vajzë 17-vjeçare, me origjinë nga Mitrovica. Lejla Selaci kishte nënshtetësi norvegjeze dhe jetonte me familjen në qytetin Fredrikshtad. Në grupin e të rinjve ndodhej edhe një djalë kosovar, Egzon Belegu, i cili ka shpëtuar.

 

 (Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora