E marte, 18.06.2024, 01:55 PM (GMT+1)

Shtesë » Shoqëria

Ecën i paralizuari, kisha shpall mrekullinë

E shtune, 02.04.2011, 06:20 PM


Kisha Katolike njohu sot si mrekulli shërimin e pashpjegueshëm të një burri, i cili prej kohësh nuk mund të lëvizte këmbën e majtë, për shkak të një forme të rëndë të hernia-diskalis.

Mrekullia ndodhi edhe një herë në vendin e quajtur Shën Mëria e Lourdes, në një lokalitet në Francë, të njohur për fuqitë e tij të pashpjegueshme shëruese.

 

Serge Francois u zhyt në vitin 2002 në ujin e shenjtë. Fillimisht, ai ndieu një dhembje të padurueshme në këmbë, pastaj një ndjesi të thellë lehtësimi dhe një të nxehtë të papritur që i përfshiu gjymturën.

 

Në daljen nga uji, ai ishte në gjendje të ecte përsëri pa asnjë lloj problemi. U desh të kalonte një dekadë, gjatë së cilës u shqyrtua çdo mundësi shkencore dhe mjekësore, por asnjë mjek në botë nuk ishte në gjendje të jepte një përgjigje.

 

Në këtë vend të shenjtë, janë 68 numri i mrekullive të njohura nga kisha, por rastet e pashpjegueshme të shërimit, në disa raste edhe nga sëmundje të pashërueshme si tumoret, llogariten në mbi 7 000.

 (Vota: 4 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora