Zemra Shqiptare

  https://www.zemrashqiptare.net/


Ilir Dardani: Laperit Paul Tedeschini

| E marte, 06.10.2009, 06:36 PM |


Laperit Paul Tedeschini

Nga Ilir Dardani

Une kam vetem nje fytyre, te cilen tashme e kane pare te gjithe. Nuk e dua islamin dhe pike. As te babes tim deri sa nuk e kishte as ai me! Shqiptarin tim nuk mund ta pranoj sic eshte, me shekuj turpi, copetimi e dhimbje te jashtezakonshme mbi supe. E dua shqiptarin, prandaj behem egersire miresie dhe dua t'ia largoj gjithe negativllekun dhe ta vjell ne vendin e duhur. Shqiponjat nuk mund te jene sorra. Jo me! Ky nuk eshte fati i shqiptarit. Shqiptari kurre nuk do te pajtohet me kete fat. Shqiptari nuk do te jetoje brez pas brezi i pushtuar. Shqiptari do te ringjallet dhe s'do te jete me Sulltan Murat. Shqiptari do te behet Gjergj Kastriot. Shqiptari do te thote ''jam krenar'' dhe do kete te drejte, sepse do zhduke te gjitha gjurmet e pushtimit, per hir te gjithckaje, per hir te shqiptarit te pare deri tek i fundit.
Nese ja dua te keqen shqiptarit uroj per veten: Perfundofsha ne humnere dhe mos m'u gjetshin as kockat.

Paul Tedeschini eshte nje gomar shumefytyresh prej Shkodre(?!). Shkodra sikur mos te kishte pase komunitetin katolik do te ishte nje nder qytetet me te humbura te Shqiperise. Por katoliket e Shkodres, djepit te gjithckaje, nuk kane asgje te perbashket me kete kelysh qe nuk e di as se nga e ka prejardhjen.
Shkodra kur u mbipopullua nga myslot perfundoi ne humnere. Ne qendren e qytetit te Paulit (!) eshte ndertuar nje xhami, e cila ja prish perbindshem imazhin (historik) ketij qyteti. Shkodra e Paulit eshte shnderruar ne ''komunitet nderkombetar'' me keq se Bosnja. Ne Shkodren e Paulit festohen madherishem ditelindjet e perandorise osmane dhe qahen perqurrshem vdekjet e saj.
Por, Shkodra nuk eshte e Paulit sepse ky nuk eshte shqiptar. Vertet qe ''abdulaqimat'' jane emra te turpshem aziatike, por jemi mesuar dhe i pranojme si shqiptare sepse jane shqiptare. Paul (ne moshe te plakur) dhe as Tedeschin nuk eshte shqiptar.

Paul Shkerdhata me sulmon mua nga faqja e funderrimave te Islamo-Camerise, ne te cilen Nene Tereza eshte Prostitute Serbo-Maqedonase, Gjergj Kastrioti eshte Bir Kurve Shkine, Faik Konica eshte Tradhetar i Atdheut dhe Qenje e Poshter, Pjeter Bogdani eshte Maskara Serb, se bashku me Maskarain tjeter Serb Ibrahim Rugoven dhe mbare figurat tona kombetare qe nuk e kane ngritur prapanicen lart, por vetem mendjen, fytyren dhe shpirtin e shqiptarit. S'ka si mos te jete edhe Kadare ne listen e zeze te te cmendurve islamike. S'ka si te mungoje as Baki Ymeri, kjo krenari shqiptare ne Rumani. S'kane si te mungojne as dy zonja te nderuara, krenaria e mergates shqiptare ne Amerike e Itali, per te cilet edhe Qeni i rraces Tedeschin ka lehur shume here, se bashku me qente e tjere te rraces aziatike. Ne ate faqe te zeze nuk ka si te mungoje as urretja kolose per shqiptaret qe hynjorerisht i kthehen fese se te pareve tane. Me kete proces kombetar duhet te mesohen te gjithe sepse sapo ka filluar dhe nuk do te ndaloje deri ne kryerjen e misionit historik.

Ti kokelope, ti palaco je edhe kurve qe te hipin te gjithe. Ti ke te drejten tende te mbrosh veten, te reagosh kur te permenda emrin, por jo aty ku te quajne ''kelysh kurve katolike''. Ty te ka verbuar Urrejtja per Kadarene e Jugun mbare, prandaj je shnderruar ne nje gomar qe do ia kishte zili cdo mushk.

Ti laper nuk e kishe vetem me mua, por ne pergjithesi me ''Zemren Shqiptare'' sepse ketu mbrohen vlerat e kombit dhe sulmohen antivlerat per nje te ardhme te mire te perbashket. Kete e kane kuptuar shqiptaret dhe gjithnje shtohen bashkepunetoret nga te gjitha trojet shqiptare, te cilet e kane bere faqen me popullore ne internet.

Faqja Kombetare Zemra Shqiptare, te cilen e akuzon si ''komuniste'', ka qindra shkrime kunder fatkeqesise komunizem, gjithashtu edhe per te perndjekurit, pa harruar edhe per tragjedine came.
Edhe une e kam thene fjalen time mbi komunizmin, disa here. Por Kadare eshte nje vlere kombetare dhe ne shqiptaret e vertete e falenderojme zotin per kete dhurate jashtezakonisht te cmuar.
Zemren Shqiptare e akuzon edhe si antiislame, por ne fakt nga dy qe jemi te hapur kunder kultures islamike te kombit tone, njeri eshte nje mik i yti qe padrejtesisht te respekton (sepse ti je per t'u peshtyre), dhe shkrimet tona nuk publikohen si Editoriale, por vetem si Komente e Debate, te cilat perfaqesojne autoret dhe jo redaksine. Ti pleh gjithnje je per mendimin e lire, por nuk te pelqen mendimi i lire ne mbrojtje te shqiptareve sepse je nje antishqiptar i fshehur pas petkut te prifterinjeve, por edhe hoxhallareve.

Ti lavire nuk the asgje ne lidhje me kunderkomunizmin tend ne kohen e komunizmit. Plehrat si ti nuk kane asgje per te thene sepse vetem kane rrahur shuplaka te pacipa per Enverin e oqeanuar ne lot kur vdiq ky perbindesh.

Ti funderrime je antiislamiku i dyte (pas meje) me i madh i trojeve shqiptare, por ne menyre dhelperake fshihesh pas maskave te peshtira te patriotit. Te jesh kunder islamit te shqiptareve kur njeh historine dhe aktualitetin nuk eshte gabim, perkundrazi, por ti je nje prostitute qe pallohesh sa ne kishe aq edhe ne xhami.

Une e urrej hapur ate qe kam plot fakte qe eshte e keqe, por nuk shpif per asgje. Ti mynxyre abuzove edhe me mendimin e Muhamet Pirrakut ne lidhje me katedralen ne Prishtine, gjoja se paska ndryshuar mendje (duke e shkruar nje tekst ti me autor Pirrakun!) dhe nuk ishte kunder saj, por kur e pergenjeshtroi ai dole sic je ne te vertete, M**!

Ti, me pare, ke marre edhe shkrimet e mia antiislamike dhe i ke publikuar ne ate fletushken tende, por pastaj nuk ndalove nga qe isha kunder islamit, por sepse te hyri frika ne palc pasi te akuzuan se ishe Iliri, sic jane akuzuar edhe shume te tjere. Por tani e kam treguar pakez surrat (jo shume sepse s'me lane te tjeret, te ishte per mua s'me plas per askend).

Per te sulmuar njerezit qe jane krijuar ne mendjen tende te semure pranon te veshesh edhe tlina islamike, pranon te behesh kurva e cdokujt duke pranuar edhe titujt e peshtire qe te kane dhene, por qe ne fakt i meriton.

Gjergj Fishta eshte Poeti Kombetar i Shqiptareve. Kadare eshte Shkrimtari Kombetar. Me i madhi i letrave shqipe pa dyshimin me te vogel eshte Ismail Kadare (edhe nese do te ishte hoxhe apo binladen) dhe ky fakt te shkaterron ty. Te humb vetedijen dhe behesh zhgarravina me e shemtuar e internetit.
Shqiptaret ne perpjekjet e tyre per t'u integruar ne familjen natyrore europiane kane nevoje per vlera dhe kryevlera qe na perfaqeson eshte pikerisht i madhi dhe i paperseriteshmi Kadare.

Njeriu e tregon veten ne liri. Rexhep Qosja e tregoi veten me lotet e krokodilit per vdekjen e Diktatorit Tito (lexo Sulejman Aliun), por ne rrethana terrori, si te gjithe te tjeret, as Qosja nuk mund te ishte vetvetja dhe nuk e kam fajesuar ndonjehere. Por pasi erdhi liria ne Dardani Qosja tregoi ate qe ishte ne te vertete: Nje njeri i cmendur qe nuk shikon pertej mjeker-hundes se tij, nje mohues vlerash, nje komunist i pa-c'komunistshem, nje vrases i historise dhe i shqiptareve te medhenj, nje zemerzi, nje pervert qe ne krijimtarine e tij ka edhe organe gjenitale e leshra femijesh, nje festues i gjakut te derdhur shqiptar dhe mbeshtetes i fuqishem i mjerimit shqiptar, nje hoxhe qe mbeshtet identitetin aziatik te shqiptareve.

Ti kokelope e perzier me kokqen permend tolerancen europiane, por harron se kjo tolerence eshte humanizem qe behet per aziatiket qe kane emigruar ketu dhe jo per europianet shqiptare qe jane islamizuar nga dhuna e padituria (me paditurine vdes edhe islami ne trojet tona), sepse ne kete menyre shqiptaret perfaqesojne turpin e Europes. Ti dhelper, per hir te dredhive te tua, nuk shikon se dy kombet islamike te Europes jane me te padeshiruarat dhe do mjaftoje vetem nje vote kunder qe t'i mbaje larg Bashkimit Europian.

Te kurseva ne shkrimin e pare, edhe pse i ndikuar nga nje mik, por tani te tregova se kush je ne te vertete ne syrin e shumices se shqiptareve.

Te gjithe popujt e botes i mbeshtesin masivisht gjenite e tyre, kurse nje pjese shqiptaresh jane xheloze, shpirtzinj, shkerdhata e kurva dhe nuk ja lejojne vetes lavdine kombetare.

Ti hidhe vallen italo-anadollake sa te duash, por mos harro se ke lindur per te qene vetem PESHTYMA E KADARESE.

Paul, va a fare in culo