E premte, 12.07.2024, 09:41 PM (GMT+1)

Editorial » Mehmetaj

Gani Mehmetaj: Sfidat e pavarësisë

E shtune, 26.09.2009, 05:38 PM


Gani Mehmetaj, analist e drejtor
Gani Mehmetaj, analist e drejtor
Përurohet libri “Sfidat e pavarësisë”  i Gani Mehmetajt

 
Nga Shtëpia botuese “Titanic”

Të martën më 22 shtator, në orën 12.00, në Bibliotekën Kombëtare dhe Universitare të Kosovës, do të përurohet libri publicistik: “Sfidat e pavarësisë”, i autorit Gani Mehmetaj. Për librin do të referojnë Prof. dr. Zejnullah Rrahmani dhe publicisti Nazmi Lukaj.
Sfidat e pavarësisë është përmbledhje e analizave për rrjedhat politike në Kosovë, Shqipëri dhe në rajon. Ka  katër kaptina: Pavarësia dhe zvarritjet,
Paspavarësia, Politika është pjekuri dhe Debate.

Gani Mehmetaj ka botuar deri me tash:
“Magjia e ekranit”,  
“Për shtetin e Dardanisë”,
“Dardani a Shqipëri etnike”,
“Udhëkryqet pas Rugovës”,
“Shqiptarët në vlimet ballkanike”
dhe tash së fundi “Sfidat e pavarësisë”, libri ka 327 faqe, çmimi 3 euro; të interesuarit duhet të lajmërohen tek autori Gani Mehmetaj: 044/ 454- 994 - ganimehmetaj@yahoo.com


(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:

Video

Qazim Menxhiqi: Niset trimi për kurbet


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora