E merkure, 14.04.2021, 06:42 AM (GMT+1)

Video

Nexhmije Pagarusha - Baresha

E diele, 26.07.2020, 02:37 PMProdhuar nga: KOPERATIVA dhe Muzeu i Kosovës

Përkrahur nga: Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit / Muzeu i Kosovës

Interpretoi: Nexhmije Pagarusha

Muzika: Rexho Mulliqi

Teksti: Rifat Kukaj

Ekzekutoi orkestra popullore e Radio Prishtinës, nën drejtimin e Isak Muçollit, në vitin 1966

Bareshat: Bardha Neziri, Teuta Krasniqi, Jeta Musolli, Leonora Rexhepi, Vjollca Llugiqi

Bariu: Besnik Grajçevci

Fëmijët: Dafina Nikçi, Arita Nikçi, Arianit Nikçi

Kostumet: Krenare Rugova Zeqa

Grimi: Leonora Mehmeti, Studio "SELLMA"

Grimi special: Rudina Xhaferi

Flokët: Alban Abdullahu | Salloni "ILIRI"

Kamera: Yll Çitaku

As. të kamerës: Kreshnik Berisha, Trim Musliu

Ndriçimi: Samir Karahoda

Ass. i ndriçimit: Ejup Hyseni -- AS Film Production

Dolly: MAGIC EYE Productions

Kran: Gegnia Films

Montazha dhe post-produksioni: Arian Rexhepi

Regjia: Yll Çitaku, Arian Rexhepi

Falenderojmë

Baleti i Kosovës | Teatri Kombëtar, Ahmet Brahimaj, Agim Haçku -- Jola, Familja e Xhemail Kabashit, Prizren, Yllka Brada, Veton Nurkollari, Komuna e Prizrenit | Drejtorati për kulturë, Hamami i Prizrenit, Vesel Nikçi | Ansambli "Rugova", Flamur Krasniqi | SH.K.A. "Agimi", Vlora Berisha | Muzeu i Kosovës, Arben Nikçi | Restorani "Bjeshka", Restoran "Parku", HOME BASE STUDIO

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora