E merkure, 20.11.2019, 08:32 PM (GMT)

Video

Rrethimi i Shkodrës

E shtune, 20.04.2019, 08:40 AMHistoria e ndërtuar sipas dëshmive të historianëve të të dy palëve luftuese

Në emisionin ABC STORY gazetari Ferdinand Dervishi ju sjell historinë e rrethimit të Shkodrës nga osmanët në shekullin e 15. Historia është ndërtuar sipas dëshmive të historianëve të të dy palëve luftuese, të cilët kanë parë me sytë e tyre përplasjen titanike në bedenat e kalasë së Rozafës.

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT