E premte, 02.12.2022, 05:03 PM (GMT)

Video

Suedi: Malli për Rugovën dhe Dita e Plisit

E diele, 03.02.2019, 12:23 PMPër anëtarësinë dhe miqtë e Shoqatës së Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë ”Papa Klementi XI Albani”, Suedi
MALLI PER RUGOVËN DHE DITA E PLISIT
Ängelholm-Suedi, 19 janar 2019
Një manifestim krejtësisht ndryshe dhe i veçantë nga herat e tjera. Për herë të parë u shënua "DITA E PLISIT" në mërgatë pikërisht në Ängelholm të Suedisë, nga Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë "Papa Klementi XI Albani".


Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora