E merkure, 19.02.2020, 10:21 PM (GMT)

Search by date: 9/13/2019

Blerim Rrecaj: Në fund të kësaj vere

Në fund të kësaj vere, sikur kemi bërë valixhet gati për t'u nisur drejt vjeshtës. Sidoqoftë ende ecim nëpër verë. Të paktën edhe pak ditë zyrtarisht. Po shtegtojmë drejt pragut mallëngjyes. Nga stina në stinë. Duke dëgjuar, e duke u bërë pjesë e ndejave të paracaktuara a të paplanifikuara. Ja, një i moshuar duke biseduar...
Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese