E diele, 27.09.2020, 01:27 AM (GMT+1)

Search by date: 9/11/2020

Hasan dhe Lajde Blakaj: Përkujtim për Anna Lindh

Ylva Anna Maria Lindh, lindi me 19 qershor 1957 në lagjen Enskede në Stockholm, vdiq me 11 shtator 2003 ne Spitalin Universitar Karolinska në Solna, Stockholm. Ajo ishte një politikane Suedeze shumë karizmatike. Nga viti 1982-1985 ishte deputete në Riksdag, Parlamentin Suedez nga viti 1998–2003...

Ndue Ukaj: Idetë e këqija shkaktojnë lëngatë

Duke i parë kukurisjet e tmerrshme kundër Amerikës dhe verbërinë me të cilën një grusht demagogësh të rrezikshëm mbjellin ide të këqija ndër shqiptarë, ky tregim tingëllon si një ftesë qëllimmire, që të tregohemi të kujdesshëm me idetë që mbjellim, sepse ato mund të shndërrohen në lëngatë të përhershme njerëzore...

Enver Bytyçi: Pse rrejnë kaq kollaj Edi Rama dhe Hashim Thaçi?!

Sapo u mbyll takimi në Washington dolën turravrap, në fillim Rama e më pas Thaçi, dhe kumtuan me të madhe se "Ajo që u arrit në Shtëpinë e Bardhë do ishte arritur para dy vitesh" dhe se "Kosova humbi dy vite kohë"! Fajësuan për këtë taksën, thikat, hartat, "shpifjet" e opozitës...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora