E diele, 27.09.2020, 02:29 AM (GMT+1)

Search by date: 9/10/2020

Fahri Xharra: Ne nuk jemi shtet musliman por i ndërtuam 800 xhami!

Me të vërtetë Presidenti Tramp , na “rëndoi” pak kur tha se Kosovës si shtet musliman po i ndihmojmë dhe si dhuratë e kanë njohjen politike të Izraelit: një njohje e shumë pritur dhe e dëshiruar nga të gjithë dashamirët shqiptar të pavarësisë së Kosovës. Një gjë në këtë dashamirësi fshehej nga shumë...

Xhelal Zejneli: Marrëveshja e Zyrës Ovale

Marrëveshja ekonomike ndërmjet Kosovës dhe Serbisë e nënshkruar në Zyrën Ovale të Shtëpisë së Bardhë në Uashington, në pranë të presidentit të ShBA-së Donald Tramp u interpretua në mënyra të ndryshme.Pushtetarët dhe qeveritarët, kryesisht e arsyetuan, ndërkaq partitë politike opozitare të Kosovës...

Izri Rexha: Të zhvatim shtetin

Nëse kryetari i shtetit thotë: “Kush dëgjon këshillat e mia do të qeverisë shtetin” nuk ka të bëjë asgjë me demokraci, as me votën e lirë të qytetarëve.  Gjithashtu nuk është demokraci nëse Fatmir Limaj bëri pasuri të pafundme, si dhe pas kumtimit për prezentimin e zgjedhjeve që u shtynë pas 6 tetorit me ...

Gjon Keka: Pse Gjergj Kastrioti është kaq i rëndësishëm për ne si komb?!

Sepse është burim i frymëzimit dhe i dritës së lirisë arbëroreSepse është vula e identitetit tonë kombëtar europianSepse është doktrina e gjithmonshme e kombit arbëror europianSepse është shkëmbi mbi të cilën qëndron sot ,nesër dhe përgjithmonë Arbëria që ai i dha identitet europian...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora