E shtune, 08.08.2020, 06:24 AM (GMT+1)

Search by date: 7/1/2020

Resmi Osmani: Nata e fantazmave

Toger Alqiviadh Popoviti, që ato dit pas martese me mësuesen e bukur Irini, ishte kthyer nga muaji i mjaltit në ishullin Santorini, doli i pakënaqur nga zyra e kolonel Andreas Papavasilis , qark komandant i korofillaqisë së Epirit me qëndër në qytetin e Janinës. I kishte njoftuar emërimin e detyrës së...

Bashkim Saliasi: Visaret e Çermenikës

Publicist Në libri “Krahina e Labinotit” autori Agim Qoku risjell para lexuesit një studim me vlera shkencore dhe historike, ku përshkruan me data dhe fakte historia e zonës së Çermenikës.Studimi i autorit është përqëndruar në lashtësinë e rrënojës së historisë në zonën e Çermenikës dhe kryesishtë e përqëndron...

Valbona Hadri: Përndryshe…

E urtë me buzëqeshje nënepër inat të askujt nuk bëj asgjëvetëm qejfit tim ia godas orën. Përndryshe...jam shqiponjë di të marr fluturiminAshtu siç kam marrë krahët dje dhe sotSyçelë në gadishmëri si gjithnjë...Video

Entela Binjaku: Denonconi dhunen kunder gruas


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora