E hene, 13.07.2020, 11:21 AM (GMT+1)

Search by date: 6/9/2020

Pëllumb Gorica: Të udhëtosh nëpër damarët blu të bjeshkëve

Majës së Currit të Djajës, ku ujërat rrokullisen e turren, në luginat e veshura me gjelbërimin e bimëve dhe drurëve të lartë të dushkut dhe hera herës me makje, aty-këtu shtrihen fshatrat e krahinës së Shllakut si: Vilzë, Mazrek, Shpor, Barcollë, Kroi i Madh, Vukjakaj, Gegaj, Mjegull, Palaj - Gushtë...

Florim Zeqa: Peticionet, fontanë dëshirash!

Peticioni i LVV së me moton “Duam Zgjedhje”, do ta ketë fatin e peticioneve të mëparshme si; peticioni për Bashkimin e Mitrovicës, peticioni për Demarkacionin me Malin e Zi, peticioni i Elektoratit të bashkuar Rugovian në Kosovë dhe Diasporë për largimin e kryetarit auktual, Isa Mustafa, nga kreu i...

Xhafer Leci: Duke mbrojtur klanin Mustafa, duan ndarjen e LDK-së

Prishja artificiale e koalicoinit LVV-LDK, mocioni i mosbesimit dhe rrëzmi i Qeverisë Kurti, sipas një skenari paraprak, të bërë nga Hashim Thaçi dhe Isa mustafa, për ta bërë një qeveri kukull, në shërbim të presidentit aktual dhe miqëve të tij serbë, ka polarizuar shoqërinë kosovare, në përgjithësi, por LDK-në...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora