E hene, 13.07.2020, 12:46 PM (GMT+1)

Search by date: 6/4/2020

Frank Shkreli: Protestat si forcë morale për të bërë ndryshimet e nevojshme

Protestat që filluan në shtetin Minnesota pas vrasjes brutale nga policia të një afrikano-amerikani u përhapën shpejt anë e mbanë Shteteve të Bashkuara dhe në shumë vende të botës, ndërsa vazhdojnë gjithnjë në disa qyztete të mëdha e të vogëla amerikane.  Shumica e protestave ishin paqësore...

Florim Zeqa: 'Qeveria Hoti' në teh të shpatës!

Pa dashur të komentoj zhvillimet që ndodhen në seancën e 3 qershorit kur u votua 'Qeveria Hori', dua të them që, gjëja më pozitive ndodhi me ndërrimin paqësor të pushtetit. Heqja dorë e Vetëvendosjes nga rezistenca, përkatësisht nga protestat e  paralajmëuara, për herë të parë në ekzistencë...

Hafiz Shala: Gezuar zoti Grenell, misioni i juaj u krye. Jo...

Misioni i komplotit politik ndaj nji qeverie të zgjedhur nga populli më votën e lirë por jo sipas diktateve te askuajtë, ju, zotëri, në bashkpunuim më presidentin i cili i përgjakë qytetarët në sheshë pse e shprehin mëndimin e tyre nga trupëroja e tijë në sy të policisë...

Jusuf Zenunaj: Grenelli

Na erdhi në Dardaniambasador Grenellime forcë bulduzheri.Në ditë me diellkopshtin e herri,bimët e vjetrame rrënjtë e kalbura...

Julia Gjika: S'ka më kohë

Njësoj jemi ne njerëzit,njësoj, pavarësisht nga racat.Kemi priviligjin të jemi njerëz,se mund të ishim krimba, uritha, akrepa, gjarpërinj.Diçka kemi prej krimbi, urithi, akrepi, gjarpëri.Në shekullin XXI që jetojmë...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora