E diele, 03.07.2022, 10:10 PM (GMT+1)

Search by date: 6/11/2022

Ibrahim Kabili: Braktisja e "Open Ballkanit", jetike për shqiptarët!

Si shqiptar duhet thënë jo "Open Ballkanit". Pa Kosovën ai nuk mund të funksionojë. Ndaj mendoj se "Ballkani i hapur" nuk duhet pranuar nga Shqipëria, nuk duhet pranuar nga shqiptarët e Maqedonisë dhe ato të Malit të Zi. Sërish ngre zërin se Shqipëria duhet të tërhiqet nga"Open Ballkani". Duhet të tërhiqemi që tani...

Eshref Ymeri: Bujkrobi-servil i Ramës me emrin Pirro Prifti

Tek po shtegtoja nëpër faqet e internetit, fare rastësisht hasa në një artikull të Pirro Priftit, në të cilin, midis të tjerash, shkruante“Lobi i politikanëve shqiptarë të kryesuar nga Berisha, së bashku me disa analistë të konsumuar që paguhen prej tij,  duan të përdorin kundërshtimin e Kryeministrit dhe...

Atdhe Geci: Monolog i Adem Jasharit

Kosovë, dita e arbërorëve ka për të aguarshtëpia ime e di udhën sesi bëhemi të lirështypja këputet prej s´trashi thotë popullie kaluara na la shumë çështje të pakryerambi gjysmën e atdheut e kemi t`pushtuar.pyes, si ta shoh kështu Kosovën dardane,në shtetrrethim, n`arrest, dhe të...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora