E premte, 23.08.2019, 09:00 PM (GMT+1)

Search by date: 4/18/2019

Ilir Çumani: 'Rrethi i kujtesës' dhe eksperimenti me bledarët jetimë...!

Pas protestës të së shtunës nga opozita, për dreq, se ç’mu kujtua subjekti i një filmi shqiptar me titull: “Rrethi i Kujtesës”. Ngjarjet në atë film zhvillohen në një spital ushtarak gjerman, në Shqipërinë e pushtuar prej tyre në vitet 1943–1944. Komanda gjermane, në bashkëpunim me ekspertët psikiatër të atij spitali...

Sotir Athanasi: Stafetë e dhimbshme e një dashurie parisjene (5)

Në të njëjtën kohë një tjetër zë, gjithashtu femëror u dëgjua. Ky qe  krejt i ndryshëm nga i pari për dy arsye: Fillimisht se nuk i drejtohej Xhulios, ose francezes Julieta dhe, në vijim, se nuk ishte tokësor. Por virtual. Këtë zë, si i brendshëm, e dëgjonte vetëm poeti. Zë që vinte si ndërliksje e figurës për të...
Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese