E merkure, 03.03.2021, 11:50 AM (GMT)

Search by date: 2/15/2021

Fritz Radovani: Mbas një takimi me Imzot Ernesto Çoben

Me pat tregue njëherë vetë Padër Meshkalla sesi e kishte thirrë  në Argjipeshkvi Imzot Ernesto Çoba, atë kohë në të cilën Ai kryente detyrën e Famullitarit të Shkodrës, dhe i kishte thanë:  -A të pelqen me dijtë se çfarë ka shkrue profesori yt kujdestar në karakteristikën që ai ka sjellë prej Austrijet...

Zenel Çeliku: Kosova, leksion i shkëlqyer për Shqipërinë

Një dië më parë u bënë zgjedhjet e përgjithshme në Kosovë, pa asnjë problem dhe pa asnjë ngjarje të tipit shqiptar të Shqipërisë. Kosova votoi në mënyrën më qytetare dhe sipas parimeve demokratike europiane, qytetari i qetë hedh votën atje ku ai dëshiron. Ndërsa në Shqipëri kanë filluar që tani ndikimet dhe presionet ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora