E merkure, 03.03.2021, 12:25 PM (GMT)

Search by date: 2/12/2021

Ndue Ukaj: LDK- ja përbën trashëgiminë më të pasur kombëtare

LDK-ja që tri dekada i ka përcaktuar kahet e zhvillimeve pozitive për Kosovën dhe prej atëherë është bërë pararojë e interesave sublime të Kosovës.LDK- ja s'gulçon e as s' bën demagogji, por ndjek një kurs politik racional. Ajo kurrë s’është rrëmbyer nga euforia, aventurat politike...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora