E premte, 06.12.2019, 10:47 AM (GMT)

Search by date: 11/8/2019

Vahit Nasufi: Intervistë Ekskluzive me këngëtarin Bexhet Jagodini

Në jug - perëndim të Republikës së Maqedonisë Veriore shtrihet Kërçova, e pozicionuar në një vend të rrafshët, e rrethuar nga malet të veshur me pyje dhe fshatrat piktoresk, që i japin një pamje gjeografike të mrekullueshme. E qeshur dhe plot jetë, monumentet arkeologjike, atraksionet e ndryshëm, kalaja e qytetit...

Sevdail Hyseni: Festa e plisit të bardhë edhe në Preshevë

Java e fundit e tetorit, në Preshevë, u karakterizua me një seancë solemne të Konferencës shkencore: “Trashëgimia kulturore dhe turizmi”, në të cilën u nënshkrua Marrëveshja e Bashkëpunimit Kulturor: Tiranë-Tetovë-Mitrovicë-Preshevë dhe Bujanoc.Qëllimi kryesor i nënshkrimit...
Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese