E hene, 29.11.2021, 09:34 PM (GMT)

Search by date: 11/5/2021

Blerim Latifi: Disa pyetje për Edi Ramën!

- Si është e mundur moralisht që, si kryeministër i Shqipërisë, të ulesh në një darkë miqësore me ata të cilët nuk lënë gur pa lëvizur që ta rrënojnë shtetësinë e Kosovës?- Si është e mundur të ulesh në një darkë miqësore me ata që, duke kuptuar dobësinë aktuale të Bashkimit Europian...

Ndue Ukaj: Perandoria e kuqe?

Sipas raportimeve të mediave të sotme, në Samitin e Demokracisë, të cilin e organizon presidenti i Amerikës, nuk është ftuar Kosova, vendi ynë që dikur ishte kampion i demokracisë në rajon. E kjo duhet t' na frikësojë të gjithëve. Sepse kjo hartë vërtet është shokuese...

Kimete Berisha: Trafikanti i analfabetëve!

-- Albin Kurti, hem është 'nacionalist' (i flaktë për bashkim kombëtar me Shqipërinë),hem është me Sorosin, me të cilin takohet më shpesh se sa me familjen e tij.Sorosi nuk e financon kulturën kombëtare, nuk jep pare për asnjë projekt që përpjeket me patriotizmin dhe me karakteristikat kombëtare.Sorosi ka...

Kastriot Dervishi: Kontrolli punëtor e fshatar me 75 mijë veta

Kontrolli punëtor e fshatar ishte formë e organizuar kontrolli që drejtohej nga komitetet e PPSH-së së rretheve. Në to merrnin pjesë përgjithësisht njerëz me nivel të ulët arsimor të cilën kërkonin llogari për zbatimin e normave komuniste në sferat e jetës. Në një raport të vitit 1977, thuhej se ishin aktivizuar...

Albert Zholi: Flet spikerja dhe skenaristja Angjelina Xhara

Spikerja dhe skenaristja Angjelina Xhara: Isha dashuruar me aktorët, Prokop Mima e Naim Frashëri!-Mbeten ende ikona Virgjil Kule, Çlirim Poro, Violeta Kongo,  Amalia Çali, Ismail Sharra, Dhimitër Gjoka-Për emisionet e lajmeve TVSH më përgatiti enkas një fustan sipas trupit- Tek emisionet e fëmijëve...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora