E diele, 09.05.2021, 06:27 PM (GMT+1)

Search by date: 11/5/2020

Rexhep Shahu: Nuk mund ta shëmtojë askush UÇK-në as lirinë e Kosovës

Eksponente te larte te Kosoves, te luftes, te UÇK e te dekadave te pasluftes, me ne krye presidentin e Kosoves Hashim Thacin e Kadri Veselin u dorezuan ne Gjykaten speciale qe e kane miratuar vete me instistimin e tyre ne Parlamentin e Kosoves, me qellim qe te pastrohet lufta e Kosoves nga akuza e...

Ndue Ukaj: Formulimet neveritëse të Gjykatës Speciale

Si shqiptar katolik dhe si qytetar i këtij vendi ndjehem tmerrësisht i fyer dhe i ofenduar nga formulimet neveritëse të Gjykatës Speciale, në aktakuzën e së cilës kundër krerëve të UCK-së, katolikët paraqiten si grup i veçantë, bashkë me serbët, ashkalinjët e romët...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora