E shtune, 22.02.2020, 04:00 PM (GMT)

Search by date: 10/8/2019

Frank Shkreli: NATO dhe vlerat demokratike në Evropë

Të ënjtën që kaloi, Komandanti Suprem i Forcave Aleate në Evropë, njëkohësisht edhe Komandant i Komandës së Shteteve të Bashkuara në Evropë, Gjenerali Tod Wolters zhvilloi një konferencë shtypi me gazetarët në kryeqendrën e NATOs.  Para se t’u përgjigjej pyetjeve të gazetarëve, Gjenerali amerikan...

Astrit Lulushi: Diogjeni

Natyrë e qetë, njeriu gjithmonë i gënjyer, kurrë nuk e njeh të vërtetën. Kjo e bën atë cinik në shprehje që kërkon ta tregojë duke u veshur ndryshe, fare thjesht, pa kostumin e radhës, por me një mantel të hedhur krahëve dhe një shkop për t’u mbështetur. Nga veshja ndryshe dalloheshin cinikët ...

Lefter Duraj: Hajduti i lopës

Nje hajdut  I vodhi lopen dikujt dhe pasi beri nje cope rruge, takoi nje udhetar te rastesishem dhe I kerkoi atij qe t’ia mbante pak lppen sa te korrte ca bare, se kishte rruge te gjate per te bere…Pranoi tjetri dhe I “zoti” I lopes (hajduti) shkoi dhe njoftoi te zotin e vertete te lopes, se I kishte pare lopen e tij rruges…
Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese