E enjte, 26.11.2020, 06:14 PM (GMT)

Search by date: 10/28/2020

Noemi Lushaj: Rozafa = Gruaja në mur

Historinë e mëposhtme më tregoi për herë të parë nga babai im, me sytë e tij plot lot, ndërsa unë shëtisja nëpër rrënojat e kalasë së një qyteti historik të Shqipërisë veri-perëndimore të quajtur Shkodër. Kalaja, e cila ishte ndërtuar strategjikisht në një kodër me pamje nga qyteti në antikitet, u emërua pas...

Nebil Çika: Gramoz Ruci flet per holokaustin?! Pse nuk thriret edhe Geringun!!!

Te flase Gramoz Ruci per holokaustin dhe eshte antisemitizmin eshte nje soj sikur te flas Gering apo cdo minister tjeter nazist . Ruci eshte  ministri i fundit i brendeshem i diktatures komuniste autori me i madh i gjalle i holokaustit komunist ndaj shqiptareve  , pergjegjes i drejtperdrejte per krime kunder njerezimit...

Prezantimi i Lëvizjes për Ndryshim, fjala e Jozefina Topallit

Jam ndjere e emocionuar kur nje grup te rinjsh me ftuan te ishim bashke per nje kauze te forte e patriotike.Kisha kohe qe beja  thirrje e shpresoja  qe dikush nje dite te niste  nje inisiative  e te merrte frenat e nje levizje per ndryshim. Ku ka me mire e me shpresedhenese se sa kete levizje ta fillojne brezi i ri, nje brez i ...

Tomislllav Markoviq: A është Kosova territor, apo hyjësi?

Se kush me se merret, intelektualët serbë e mbrojnë Kosovën nga Shqiptarët dhe Malin e Zi nga Malazezët. Dhe puna nuk po iu shkon keq. Malin e Zi tanimë kanë filluar ta çlirojnë nga okupimi malazez, me ndihmën e vogël të Aleksandër Vuçiqit, të buxhetit të Serbisë dhe të makinerisë mediale...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora