E marte, 24.11.2020, 11:38 PM (GMT)

Search by date: 10/1/2019

Frank Shkreli: Mbështetje historike ndërkombëtare ndaj Lirisë së Fjalës

Organizata  ndërkombëtare për mbrojtjen e gazetarëve dhe të lirisë së fjalë, “Reporterët Pa Kufij”, me qëndër në Paris, njofton se, si rezultat i përpjekjeve të saja për të promovuar parimet demokratike dhe lirinë e fjalës në hapësirën e gazetarisë,“online”—20-vende të botës nënshkruan javën që kaloi ...

Blerim Rrecaj: Ura udhëtimi

Edhe e diela ditë pushimi. Vendosim t'i drejtohemi një agjencie udhëtimi. Marrim biletat dhe në mëngjesin e orës tetë nisemi me njërin nga autobusët që mban emrin e njërit prej maleve të njohura. Autobusi ecën nëpër autostradë-foshnjen disa muajshe me emrin "Arbën Xhaferi". Dikush largon sytë...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora