E merkure, 08.02.2023, 10:42 AM (GMT)

Search by date: 1/6/2023

Gëzim Marku: Intervistë ekskluzive me poetin dhe shkrimtarin Gëzim Murajza

Që nga ''Fishkëllima'' e parë jam lexues i rregullt i veprave të autorit Murajza. Gëzimi është natyrë modeste, por pasi e lexon arrin lehtësisht në konkluzionin se kemi të bëjmë me një penë të fuqishme artistikisht, me një poet i cili zotëron një talent të spikatur në poezi dhe me një prozator me një botë shumë të pasur krijuese dhe njerëzore...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora