Selim Hasanaj: Politika për islamizimin e Evropës
| E Hene, 20.04.2009, 07:49 PM |

POLITIKA PER ISLAMIZIMIN E EVROPËS‏

Nga Selim Hasanaj

Para disa javëve në Norvegji u zhvillue debat i nxehtë në mes politikajve të krahut të majt dhe atyne të djathë dhe shkakë per këtë u ba deklarta e lideres së FREMSKRITSPARTI Z. Siv Jensen si dhe deklarata e sekretarit të ARBEIDERPARTI z. Martin Kolberg.
Zonja Siv Jensen pat deklarue se Norvegjia i asht imponue islamizimit tinzar dhe kjo duhet ndal.
U zhvilluen shumë debate, u shkruen shumë artikuj, sejcili me at mendjen e vetë e tha ate që i erdhi n`gojë, por ishin të pakt ata që thanë dicka ashtu si ata e ndjenin. Shifej qartë se ato që i thoshin ishin citate, lexim i pregatitun nga dikush. Qellimi ishte të sulmohej zonja Siv Jensen sepse tash së shpejti në Norvegji do mbahen zgjedhjet dhe kjo e partia e saj janë pretendet kryesor per pushtet.
Të gjithë protestuesit dhe kundershtaret e zonjes Jensen kategorikisht e hudhnin të pabazë rrezikun e islamizimit të Norvegjisë.
Sot , posa zgjohem dhe derisa pres zonjen time të ma sjall goten e rakisë së rrushit dhe kafen e mengjesit , pije këto që i kamë traditë me vite të jetës sime, unë shfletojë ditoren ma voluminoze norvegjeze, "AFTENPOSTEN" dhe aty lexojë se si instanca per ankesa dhe parashtresa e departamentit të politikës së emigracionit që quhet UTLENDINGSNEMNDA ka vendos të lejojë qendrimin në Norvegji të 50 familjeve nga Somalia dhe Eritrea. Arsyeja per këtë asht se ato familje kanë fëmijë vajza dhe ato vajza nese dergohen familjet e tyne mbrapa do rrezikojnë të BAHEN SYNET.
Unë lexova artikullin dhe fillova të qesh me të madhe. Gazin ma nxori budallallaku i mentalitetit injorant, hipokrit, idiot norvegjez.
Vertetë i jep të drejtë zonjes Siv Jensen. Norvegjia jo vetem se po islamizohet tinzisht, por ajo dhe bashk me te edhe krejt Evropa prendimore veq janë islamizue dhe kjo fatëkeqësi ka ndodhë pikrisht se në (së paku) tri dekadat e fundit Norvegjia dhe shtetet evroprendimore janë udhëheqë nga nji kastë politike mashtruesish, injorantesh, mafiozesh banal dhe perverz të cilet per interesa personale kanë hap tregje punësh dhe kanë importue llom dhe honrak të Afrikës dhe Azisë. Kur them kështu nuk mendojë në dallimet racore as të ngjyres. Unë mendojë në dallimet e kultures fetare dhe traditës.
Në emen të humanizmit, të tolerances, të demokracisë dhe të lirisë së levizjes sot Evropa asht perplot laramani. Oslo ma nuk asht metropol Norvegjez. Parisi shumë moti nuk asht ma metropol francez dhe kryeqytet i Evropës, Londra, Berlini, bile edhe Roma dhe Vatikani si Seli e Shejt e Krishtenizmit të gjitha këto së bashku janë ba laramane. Neper këto kryeqendra evropiane ka xhamija me minare, neper rrugët dhe trotuaret e tyne ka burra me shallvare, me turbana, ka gra me shamija e hixhaba, e cka nuk ka. Ka gjithcka por fare pak oksidentalizem.
Dhe kur Evropa asht mbush perplotë me llom e honrak, normal se ky llom dhe honrak don ta jetojë jetën sipas traditës së vetë fetare, racore, klanore e fisnore.Traditë kombëtare popujt e besimit islam nuk kanë sepse ata traditë dhe kulturë e kanë fenë, dhe fundament per te e kanë Kuranin e sheirati që asht doracak i ligjeve kuranore. Këtë ata e bajnë jo per tjeter por per shkak se ata janë të tillë dhe aspak nuk i perkasin trojeve ku erdhen tash dhe jetojnë. Ata nuk dijnë ta pijnë ujin e Evropës sepse janë mësue me ujin e Nilit, Tigrit e Eufratit. Ata me ata uj marrin avdes, marrin tahret dhe pastrohen per mos me mbet xhynyp, por ata uj edhe e pijnë.
Ata nuk dijn as ta thithin ajrin e Evropës. Krejt cka dijnë dhe bile mjeshtrisht asht se dijnë të bajnë dallavere, të mashtrojnë, të vjedhin, të plackisin, të dhunojnë, të vrasin etj etj vepra cmendurake. Para dy tri ditve shkruente TV teksti i NRK-os , tv. ky shtetnor norvegjez se në tri vitet e fundit 99% e dhunimeve të femnave në Oslo janë vepra të muslimanve somalez dhe kurd. Dhunimet këta i bajnë me forcë dhe jo vetem se kryejnë aktin e dhunimit seksual, por ata perdorin dhunë dhe sadizem të tmerrshem mbi viktimat e tyne.
Dhe tash kur lexojë "HUMANIZMIN" e UTLENDINGSNEMNDA me familjet somaleze, nuk muj e nali gazin dhe nga thellsia e shpirtit e nxjerr nji shamje dhe mallkim per ata konsulent që i thyen vendimet e maparshme të UDI-së (Departamenti per emigracion) dhe lejuen këto familje të mbeten në Norvegji. Bile kjo instancë paska marr vendim që qytetaret me fëmijë vajza të Somalisë, Eritresë, Nigerisë veriore, Sudanit dhe Malit per shkak të rrezikut se do i bajnë synet vajzat e veta pocese largohen nga Norvegjia , automatikisht duhet tu jipet qendrimi në Norvegji. Kanë vendos injorantet idiot norvegjez të bahen evnuk dhe roje e femnave muslimane per ti mbrojtë klitorisat e tyne nga sakatimi tradicional i traditave të tyne nomade e islamiste!!!
Si nuk ju shkon mendja zyrtarve të UTLENDINGSNEMNDA se posa të bajnë para këto familje do udhtojnë në vendlindjet e tyne ( cka asht krejt e natyrshme) dhe atje do i kryejn ceremonit e tyne tradicionale, të synetizmit, të martesave etj, etj!!!
A do duhet pastaj që dikush të jap nji lajm se shtetasja norvegjeze e races zezake i asht shtru nji riti të dhunshem gjatë pushimeve në vendlindjen e vet dhe të prindve të saj dhe tash të ngritet në kambë ambasada, konsulata e institucionet tjera diplomatike ndershtetnore dhe kjo krejt të kushtojë me disa qindra mijëra korona norvegjeze para këto të taksapaguesve norvegjez, a nuk asht kjo cmenduni???!!
Raste të tilla lexon njeriu per ditë në gazetat e Norvegjisë.
Mendojë se politikajt e shteteve të Evropes prendimore do duhej të turpnohen per politiken e tyne meskine, per budallaqet e tyne naive që per dekada me apo pa qellim e ndryshuen pamjen e Evropës, e bastarduen ate.
Kamë fitue pershtypjen se dikush ka porosit ISLAMIZIMIN E EVROPËS dhe sipas analizave të mia të thjeshta, sipas llogarive të mija kamë ardhë në perfundim se POROSIA ka ardh nga ARIU POLAR, pra nga Rusia e cila me vite krahas luftës së ftohët ajo tinzisht bleu dhe inspirojë lider dhe personalitete të partive të majta evropiane dhe permes këtyne liderve e mbushi Evropen me popuj islamist dhe e islamizojë ate. Kjo asht fitore e Rusisë që u ba me tradhtinë e politikajve majtist të vetë Evropës. Rusia nuk e kap gacen me dorë perderisa e ka MASHEN. Masha e Rusisë asht feja islame e cila perjetësishtë e shpalli veten anmike të civilizimit dhe kultures krishten. Këtë moto kjo fe e ka ba publike me thanjen e saj refren " KUSH NUK ASHT BESIMTAR I ALLAHUT ASHT I PAFE DHE ANMIK".
Kamë frikë se thika e tradhtisë civilizimit dhe zhvillimit të kultures evroprendimore i asht fut tmerrsishtë në zemer dhe nese nuk ndegjohen njerzit si zonja Siv Jensen, si zotniu Martin Kolberg etj etj, politikaj dikur do jetë vonë të shpetohet dicka dhe të vendoset në binar të duhun.
Rusia per PANSLLAVIZMIN  e vetë perdor natë dhe ditë metoda të ndryshme në mënyrat ma perfide. Ajo per ta largue nga vetja dyshimin në aleancen me fenë islame viktimizojë ruset e vet musliman në CECENI dhe mizorisht i lufton ata. Ama per ta luftue zhvillimin dhe kulturen evroprendimore ajo me të gjitha forcat finacon në islamizimin e shqiptarve sepse permes trojeve të tyne në nji të ardhme do kalojë në Azi e Afrikë tek vëllaznit e vet islamist. Ajo per ta pengue zhvillimin e shteteve evroprendimore lufton Gruzinë sepse i frigohet aleancës së gruzve me paktin NATO. Rusia ka humb deri tash në të gjitha sferat dhe në të gjitha periudhat historike luften e konkurrences me evroprendimoret dhe me SHBA-t, por si duket këtë luften e saj të sotme, me islamizimin e Evropes ajo po e fiton dhe këtë falë budallallakut e naivitetit të shumicës së liderve evroprendimor e posaqërisht ndihmës që asaj i japin shiunet e saj ,lidert e partive të majta evroprendimore.(Vota: 11 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Emri:
Emaili:
Kodi i sigurise:
Titulli:
Komenti:

Publikime te tjera ne kete kategori: