Kolë e Ollga Tahiri: Informim miqësor
| E Diel, 05.03.2017, 09:18 AM |

Informim miqesor!

Eshte njoftuar nga mjetet e informimit publik, se Presidenti i Republikes, me daten O7-02-2017 ka dekoruar studentet e pedagoget pjesmarres ne Greven e Urise te vitit 1991, me medaljen ‘NDERI I KOMBIT”.

Ky vleresim I larte I Presidentit Nishani na gezoi thelle. Ndjehemi krenar per guximin dhe kurajon qytetare te treguar nga te rinjet tane, e midis tyre, edhe djali yne, Artan Tahiri Peternikaj. Ne ao dite te nxehta te ballafaqimit me diktaturen e eger, per fatin e te gjtheve, ne rruge demokratike u arrit ne fitoren e Lirise dhe Demokracise.

Te dashur e te respektuar lexues te ZSh-së, miq e koleg vkudo qe jeni: -Deshem t’a ndanim kete gazim edhe me Ju.

Faleminderit.

Kolë e Ollga Tahiri, Bruksel, Shkurt, 2017(Vota: 2 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Emri:
Emaili:
Kodi i sigurise:
Titulli:
Komenti:

Publikime te tjera ne kete kategori: