Shaban Krasniqi: Ukshin Hoti fol një fjalë
| E Hene, 22.08.2016, 06:54 PM |

Projekti me i ri i kengetarit Shaban Krasniqi kushtuar Prof. Ukshin Hoti

Keto dite kengetari Shaban Krasniqi publikoi kengen e tij me te re me titull “Ukshin Hoti fol nje fjale”, dedikuar profesorit emblematik te luftes per clirimin e Kosoves.

Ky eshte projekti i rradhes, nder shume tjerë me motive patriotike, kushtuar deshmorëve, atdheut, kombit!

Tekstin e kenges e ka shkruar Arber Muca, muziken Prof. Naim Gjoshi, ndersa kengen e orkestroi Riza Dulaku. Arber Krasniqi punoi koret dhe vokalin e kenges.

Kenga shoqerohet me nje video klip me pamje nga kalaja e qytetit te Vushtrrise.(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Emri:
Emaili:
Kodi i sigurise:
Titulli:
Komenti: