Zeqir Lushaj: Elida B...
| E Premte, 26.09.2014, 08:52 PM |

ELIDA B…

-Miqësisht…-

Nga: Zeqir Lushaj

 

Analistja e shquar dhe poetja Elida B...

-Zvicer,  Shtator 2014-

 

…!

Qe’ pra nusja Buçpapaj,

Qe’ pra Elida B…,

Të gjithë ne vjetrohemi

Poetja …, rinore rri!

 

…!

Ku është sekreti,

(Skenderi ... apo Ajo?)

Qendrojnë të dy krahët,

Dhe … Zvicra i flakëro.


-Nga Albania, fund-Shtator 2014-

(Vota: 49 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Emri:
Emaili:
Kodi i sigurise:
Titulli:
Komenti: