Zeqir Lushaj: Nga kushedi pse!
| E Diel, 09.02.2014, 09:00 PM |

Në vend të Një Cikli per Bjeshkët

(NGA KUSHEDI PSE!)

Zeqir Lushaj

 

-Lkeni dhe Rudinat e Lkenit, në Shtyllë të Grisë, ku është rritur vet autori-

 

…!

Të lodhura…

(Nga kushedi pse!)

Bjeshkët,

Një ditë,

Si papritur,

Shkundën krahët,

…Na vërvitën,

Në breg deti!

 

…!

Sa ta marrin veten

Pak,

Dhe… prap

Do të na tërheqin…

…Si magneti.

./.

------------

-Nga libri në dorëshkrim “Duhama e Valbonës”-(Vota: 77 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Emri:
Emaili:
Kodi i sigurise:
Titulli:
Komenti: